Останній дзвоник пролунав сьогодні для 4303 учнів громади. На фінішній прямій навчальний рік в умовах воєнного стану.
Звертаємось до наших колег: дозвольте вкотре сказати вам усім, наскільки ви важливі! Й наскільки важливе те, що ми зробили разом за цей рік. Непростий рік. Рік важких випробувань. Але разом з тим рік Героїв. І в числі них ви – герої освітнього фронту.
Ви всі стали героями з першого дня війни. Відтоді, як провели перші онлайн-уроки, як почали перевіряти домашні завдання під звуки сирен. Відколи пішли до класу воєнного першого вересня. Коли навчали під час тривалих блекаутів, ракетних ударів, психологічного тиску ворога. Без світла, зв’язку, Інтернету. Збирали дітей у власних домівках або ходили до них додому. Сиділи з вихованцями в укриттях подовгу, годинами. Співали разом Гімн, Калину і Стефанію, тримали за руку, комусь витирали сльози. Хоча може в цей час ридала душа у вас, бо син у Бахмуті другий тиждень не виходить на зв’язок. Але завжди з посмішкою, завжди з гарним настроєм та вірою ви йшли до вихованців. Ви не просто давали знання – ви підтримували дух своїх учнів. А поміж тим активно волонтерили. Організовували батьків і колективи. Приймали дітей з фронтових територій, обіймали, мов рідних. Ділилися з їхніми родинами всім, що мали. Не забували написати слова підтримки на передову.
Дорогі колеги, хочемо сказати одне: якщо, попри все, наші діти вчаться, то ми вже перемогли. І цю перемогу здобули ви, шановні вчителі! Незламні! Найкращі! Здатні стирати кордони і єднати дитячі серця!
Дорогі учні! Всі, хто закінчує перший клас і останній! Всі, кому 1 вересня вже не в школу і кому лише починати цей шлях. Чесно й відверто: ми пишаємося вами. Кожним і кожною! Тому що за цей рік ви усі зробили неймовірне! Майже сотня перемог на міжнародних і всеукраїнських конкурсах та олімпіадах. Перші місця на спортивних змаганнях! Ваші маленькі й великі донати, тисячі малюнків та оберегів, сотні написаних «Повертайся живим» тримали нашу армію. Першу армію світу! Вони дивилися у ваші очі і надихалися. Вони й зараз б’ються за Вас! І Перемоги без вас точно не буде!
Ми лише не повернемо життя тим, кого забрала війна. Вічна усім пам’ять і шана. Нашим випускникам. Нашим колегам. Не забувайте про них ніколи.
Успіхів вам, дорогі діти, і здійснити все-все, про що мріється!
Велика подяка і вам, шановні батьки, за розуміння, терпіння, співпрацю та підтримку у нелегкий для всіх нас час.
Ми і ви старалися.
Ми і ви прагнемо для підростаючого покоління одного – світлого та мирного майбутнього. І пам’ятайте – любові до дітей не буває багато!
Шановні Освітяни Бершадщини! Віримо, що вже наступний Першовересень ми зустрінемо всі разом, обійнявшись на подвір’ях закладів освіти під мирним, блакитним, сонячним небом.
Бережіть себе, дітей і Україну!
© 2023. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради