‼️ Завтра, 19 квітня – останній день реєстрації на ЗНО для всіх охочих вступників до вищих навчальних закладів. Нагадуємо особливості проведення вступної кампанії в умовах військових дій на території України.
?19 квітня – останній день формування реєстраційних карток для охочих вступати до бакалаврату. Під час формування реєстраційної картки якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності), номер паспортного документа, номер мобільного телефону. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання вами документів для вступу. ?Докладніше про процедуру реєстрації за посиланням. (https://testportal.gov.ua/reyestratsiya-2/)

?Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. Однієї реєстраційної картки достатньо для потрапляння у базу даних про потенційних учасників мультипредметного тестування. Будь ласка, не створюйте дублі цих карток і не надсилайте свої документи до регіональних центрів оцінювання якості освіти повторно.
?Як зареєструватись на ЗНО:
?На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти підготував відеоінструкцію, як зареєструватись для проходження тестів.
?З інструктивного відео майбутні учасники ЗНО дізнаються про те, на що варто зважати перед, а також безпосередньо під час реєстрації.
? Переглянувши ролик, учасники ЗНО зрозуміють, як правильно зареєструватися, створивши та заповнивши реєстраційну карту.
? Також цьогорічні випускники дізнаються, як правильно обрати потрібні предмети для вступу на гуманітарні або технічні спеціальності.
? Окрім того, відео містить поради щодо реєстрації на ЗНО випускників минулих років, а також осіб, які потребують створення особливих умов, та осіб, які не планують вступати до закладів вищої освіти.
?Ролик можна подивитись за адресою: https://osvita.ua/test/85444/
?Особливості ЗНО в умовах воєнного стану та переміщення в межах країни та за кордон
?Усі абітурієнти, які мають намір цього року вступати до українських університетів матимуть таку змогу, навіть якщо вони перебуватимуть у країнах Європейського Союзу.
?«Абітурієнти, які закінчили 11 клас і бажають вступати в заклади вищої освіти України, будуть мати таку змогу. На території країн ЄС вони зможуть скласти національний мультипредметний тест або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн», – розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
? Він нагадав, що цього року формат проведення ЗНО буде змінено.
Основною відмінністю є те, що в 2022 році буде проведений один іспит – національний мультипредметний тест, який триватиме протягом 90 хвилин.
? Тест ЗНО буде відбудеться не в режимі онлайн, а у закладах освіти, і буде містити 3 важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань на кожну дисципліну).
? Фізична присутність абітурієнта під час складання іспиту буде обов'язковою.
? Для учасників ЗНО проведуть 28 сесій іспитів
?Міністерство освіти і науки планує провести не менше ніж 28 екзаменаційних сесій для учасників цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи проведення вступної кампанії до закладів вищої освіти.
?У 2022 році, як виняток, замість традиційних предметних тестів ЗНО, буде проведений єдиний національний мультипредметний тест.
?Тест, результати якого використовуватимуться вступниками під час вступної кампанії, включатиме 60 завдань – 20 завдань з української мови, 20 завдань з математики і 20 завдань з історії України.
?Складання іспиту відбуватиметься під час трьох екзаменаційних сесій – основної, додаткової і спеціальної.
?Кількість сесій та спроб для складання ЗНО передбачена для того, щоб охопити всіх бажаючих абітурієнтів, які планують вступити до закладів вищої освіти.
??Мультитест ЗНО-2022: українська мова
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Необхідно звернути увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови.
Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:
• «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
• «Лексикологія. Фразеологія»;
• «Будова слова. Словотвір»;
• «Морфологія»;
• «Синтаксис»;
• «Стилістика»;
• «Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи іншого розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови.
Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Яка структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
• 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
• 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.
Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ.
Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн.
А для самостійного тренування доречно використовувати:
• тести ЗНО-ОНЛАЙН з української мови та літератури за минулі роки;
• завдання з української мови, згруповані за певними темами, які відповідають мовним темам, передбаченим програмою;
• перелік слів з правильними наголосами до ЗНО-2022;
• коментарі до тестів з української мови минулих років, які надані провідними фахівцями з підготовки до тестування.Така підготовка допоможе не лише якісно повторити мовні теми чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
??Мультитест ЗНО-2022: математика
Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
• «Числа і вирази»;
• «Рівняння, нерівності і їх системи»;• «Функції»;
• «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
• «Планіметрія»;
• «Стереометрія».
Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
• 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
• 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
• 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?
Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут.
Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:• шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
• тести ЗНО-ОНЛАЙН з математики за минулі роки;
• завдання з математики, згруповані за певними темами, які відповідають темам, передбаченим програмою;
• коментарі до тестів з математики минулих років, які надані провідними фахівцями з підготовки до тестування.
Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з математики, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
??Мультитест ЗНО–2022: історія України
Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?
Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:
• Україна в роки Першої світової війни;
• Початок Української революції;
• Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
• Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
• Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
• Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;• Україна в роки Другої світової війни;
• Україна в перші повоєнні роки;
• Україна в умовах десталінізації;
• Україна в період загострення кризи радянської системи;
• Відновлення незалежності України;
• Становлення України як незалежної держави;
• Творення нової України.
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Яка структура блоку НМТ з історії України?
Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:
• 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;• 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?
Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності.
Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
• шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
• тести ЗНО-ОНЛАЙН з історії України за минулі роки;
• завдання з історії України, згруповані за певними темами, які відповідають темам, передбаченим програмою;
• коментарі до тестів з історії України минулих років, які надані провідними фахівцями з підготовки до тестування;
• портрети історичних персоналій обов'язкових на ЗНО з історії;• візуалізований перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва.
• Додаткові ресурси для вивчення історії України:
• Prometheus. https://prometheus.org.ua/
• На ресурсі можна пройти курси:
• 1) «Новітня історія України: від початку Другої світової війни до сучасності»,; https://courses.prometheus.org.ua/.../KNU/101/2014_T2/about
• 2) «Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО». https://courses.prometheus.org.ua/.../course-v1:ZNO.../about
• • WiseCow. https://wisecow.com.ua/
• На ресурсі можна пройти курси:
• 1)«Страх та ненависть у 1917–1921 роках», https://wisecow.com.ua/.../strax-ta-nenavist-u-1917-1921.../
• 2) «1917 – рік, який змінив усе», https://wisecow.com.ua/history/1917-rik-yakij-zminiv-use/
• 3) «100 років української історії за 100 хвилин»,
• https://wisecow.com.ua/history/100-years-of-history/
• 4) «Історія Західної України».
• https://wisecow.com.ua/history/istoriya-zaxidnoyi-ukrayini/
• • ЕдЕра. https://www.ed-era.com/
• На ресурсі наявні курси:
• 1) «Зародження української нації», https://courses.ed-era.com/courses/EdEra/hi102/Hi102/about
• 2) «Історія України в історіях» https://znohistory.ed-era.com/
• (повний курс з історії України для підготовки до ЗНО).
• • Освіта.ua. https://osvita.ua/
• Українська історія. Містить серію відео. Невідома Україна. Обличчя української історії. Історія українських земель. 20 кроків до мрії. Історія України.• https://www.youtube.com/.../UCukOWeCQ4YA1ZGA1i9.../playlists
• https://www.youtube.com/.../UCukOWeCQ4YA1ZGA1i9RPROw/videos
• Відеоуроки для підготовки до ЗНО з історії України від викладачів ZNOUA. Детальний розбір усіх складних тем з історії України, відповіді на тести ЗНО, підказки і лайфхаки.
• https://www.youtube.com/playlist?app=desktop...
• Лайфхаки ЗНО з історії. Дати.
• https://youtu.be/qPkzl9N8q50
• Персоналії. ЗНО з історії України. Лайфхаки.
• https://youtu.be/_zmqU9PLz4k
Радимо учасникам тестування з історії України також ознайомитися з наступними матеріалами:
• Портрети історичних персоналій, обов'язкових на ЗНО з історії
http://osvita.ua/test/training/history/60512/• https://www.youtube.com/.../UCukOWeCQ4YA1ZGA1i9.../playlists
• https://www.youtube.com/.../UCukOWeCQ4YA1ZGA1i9RPROw/videos
• Відеоуроки для підготовки до ЗНО з історії України від викладачів ZNOUA. Детальний розбір усіх складних тем з історії України, відповіді на тести ЗНО, підказки і лайфхаки.
• https://www.youtube.com/playlist?app=desktop...
• Лайфхаки ЗНО з історії. Дати.
• https://youtu.be/qPkzl9N8q50
• Персоналії. ЗНО з історії України. Лайфхаки.
• https://youtu.be/_zmqU9PLz4k
Радимо учасникам тестування з історії України також ознайомитися з наступними матеріалами:
• Портрети історичних персоналій, обов'язкових на ЗНО з історії
http://osvita.ua/test/training/history/60512/• Візуалізований перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва
http://osvita.ua/test/training/history/
• Програма зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2022 року
https://osvita.ua/test/program_zno/1006/
• Загальна характеристика тесту з історії України 2022 року
https://osvita.ua/doc/files/news/50/5040/hist.pdf
• Завдання та відповіді на тести ЗНО з історії України минулих років
https://osvita.ua/test/answers/istoriya-ukr.html
?Про звільнення від ДПА учнів 4-х та 9-х класів
?Нагадаєм також, що в Україні скасували Державну підсумкову атестацію 2022 року для учнів 4-х та 9-х класів школи. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет видав наказ від 28 лютого 2022 року №232 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році» (file:///C:/Users/TerKomp/Downloads/623473311ef88699944326.pdf)
?За словами міністра, такі дії вимушені, адже головне сьогодні – це збереження здоров’я та життя учасників освітнього процесу під час війни.
Разом до перемоги! Майбутнє за освіченою молоддю!

© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради