Державна служба якості освіти України спільно з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Інститутом освітньої аналітики та за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) проводять моніторингове дослідження якості освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Це моніторингове дослідження має на меті вивчення результатів навчання з математики та української мови серед учнів 6-х та 8-х класів.

Для участі у досліджені були відібрані близько 300 шкіл з усіх областей України. Дослідженням охоплено понад 10 тисяч учнів.

У вибірку закладів загальної середньої освіти потрапило чотири школи Бершадської міської територіальної громади: Війтівський опорний заклад, Бершадський ліцей №1, Лісниченська гімназія та Великокиріївська гімназія. У кожній школі до моніторингу долучено 6 та 8 клас. Вивчаються результати навчання учнів щодо засвоєння тем за два роки навчання (5-6-ті та 7-8-мі класи відповідно).

Моніторинг Державна служба якості освіти проводить за допомогою тестів, розроблених, зокрема, педагогами-практиками, авторами навчальних програм та стандартів. Тестування відбувалось на платформі Всеукраїнської школи онлайн.

Передбачено два основних способи проведення тестування: безпосередньо в закладі освіти — для учнів, які навчаються очно чи у змішаному режимі; за місцем перебування — для тих, хто навчається дистанційно. Учні, які перебувають за кордоном або ж не мають змоги пройти тестування разом зі своїм класом, долучаться дистанційно.

Дані, які опрацьовуватимуться в ході моніторингу, є конфіденційними та оприлюднюватимуться лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі ВШО.

© 2024. Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради