Майстер-клас для вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури
Вишукана в розмові інтелектуалів, строга й регламентована в діловодстві, легка й гнучка в бесіді друзів, образно багата, лексично наповнена в літературних творах... Такою є українська мова сьогодні.
22 лютого 2024 року в актовій залі відділу освіти та спорту Бершадської міської ради відбувся майстер-клас для вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури на тему: «Аспекти рідної мови в контексті сучасної філологічної освіти», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Захід відкрила консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Валентина Куцак та учні Бершадського ліцею, які декламували вірші, виконали пісню про рідну мову, Україну.
З вітальним словом до присутніх звернулася начальниця відділу освіти та спорту Бершадської міської ради Оксана Тартачна, яка звернула увагу на значимість рідної мови у житті суспільства: «Українська мова – це фундамент, основа нашої державності, це наш кордон, наша зброя, наш храм і собор душі української нації. Ми - українці. Мова наша українська. А ви, вчителі, - сіячі доброго, вічного. Саме ви виховуєте в дітях любов до рідної мови, до рідного краю. Саме завдяки вам виростають справжні патріоти нашої держави».
На першому етапі заняття було проведено майстер-класи уроків української мови, української літератури та зарубіжної літератури. Фрагмент уроку української літератури у 6 класі НУШ провела з колегами Альона Траченко, учителька української мови та літератури Бершадського ліцею, української мови в 6 класі НУШ – Олеся Кустрич, учителька української мови та літератури Устянського ліцею, зарубіжної літератури у 5 класі НУШ - Любов Лавренюк, учителька Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Практична частина майстер-класу відбулася у формі імітаційної гри. За активної участі присутніх були проведені фрагменти навчальних занять, під час яких демонструвалися активні прийоми роботи на уроках мови та літератури, а саме: «Редагування»,«Конструювання», «Журналістський блог», вправа «Так-Ні», виконувалися творчі роботи, онлайн завдання, тощо.
На другому етапі заняття Олена Деркач, керівник спільноти вчителів- філологів, звернула увагу присутніх на основні аспекти проведення НМТ з української мови у 2024 році, програму та структуру тесту, особливості оцінювання завдань. Разом з колегами обговорили зразки завдань демоваріанту тесту НМТ-2024. Також Олена Антонівна поділилася досвідом роботи, як навчити дітей 5-6 класів писати есе «Есе: інновації, методика, досвід». А Світлана Ковальська, вчителька української мови та літератури Бершадського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2, запропонувала власну методику проведення уроків розвитку зв’язного мовлення, розповіла, як навчити дітей писати твори та есе.
Упродовж роботи майстер-класу панувала творча та доброзичлива атмосфера, що об’єднала вчителів-однодумців, сповнених бажанням до професійного зростання та самовдосконалення.
Також вчителі обговорили питання вибору підручників для учнів 7 класу. На завершення учасники подякували організаторам, авторам майстер-класів за інформативну насиченість заходу, ілюстративність продемонстрованих прийомів та створення атмосфери творчого спілкування однодумців.